DODATKOWE INFORMACJE/ PROMOCJA PROJEKTU
Poddziałanie: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa
Numer wniosku o dofinansowanie: POIR.01.01.01-00-1254/15
Numer konkursu: 1/1.1.1/2015
Oś priorytetowa: Wsparcie działania prac B + R przez przedsiębiorstwa
Nazwa beneficjenta: Centrum Badawczo-Produkcyjne „ALCOR” Sp. z o.o.
Tytuł projektu: „Opracowanie technologii aktywnej ochrony roślin i gleb przed szkodliwym działaniem soli drogowej”
Cel projektu: Celem projektu jest opracowanie technologii aktywnej ochrony gleb i roślin przed szkodliwym działaniem soli drogowej i opracowanie metod produkcji elementów nowego systemu o nazwie ODSALAX.
Wartość projektu: 2 312917,18 zł
Udział Unii Europejskiej: 1 783 943,19 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wspólnie z Instytutem Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk którym przewodniczy prof. A. Chlebicki prowadzimy badania z zakresu mykologii nad egzotycznym, patogennym gatunkiem grzyba AMAUROASCUS KUEHNII, który w ślad za zmianami klimatycznymi odkryto na porożu jelenia w Polsce.
Technologia GALVI swoje unikalne właściwości biokontrolne zawdzięcza jonom cynku i miedzi. Są one wbudowane w powłokę malarską, a w momencie wzrostu zawilgocenia w pomieszczeniu uaktywniają się wytwarzając mikro pole elektromagnetyczne uniemożliwiające formowanie się grzybów, pleśni i bakterii na pomalowanej powierzchni.
Według szacunków w Polsce aktualnie prawie 1% wszystkich mieszkań jest dotkniętych rozwojem grzybów pleśniowych. Coraz częściej mówi się, że jest to również problem zdrowia publicznego…
Teresa KRZYŚKO-ŁUPICKA, Magdalena KOSZAŁKOWSKA, Łukasz KRĘCIDŁO, Wojciech SPISAK
ECOpole’15 Jarnołtówek, 14-16.10.2015
Musimy pamiętać, że w naszych łazienkach, kuchniach czy piwnicach od czasu do czasu panują warunki identyczne jak wewnątrz klimatyzacji np. w samochodzie. W klimatyzacji pleśnie i grzyby gromadzą się głównie na parowniku…
Utrzymanie czystości w zakładach przemysłu spożywczego ma podstawowe znaczenie dla zachowania wysokich standardów produkcji i jakości wytwarzanych produktów. Poziom czystości i higieny ogólnej zakładu ma ogromny wpływ…
Jak wypadają zwykłe farby i farby z biocydami na tle technologi Galvi?
Mechanizm działania farb higienicznych z biocydem pozornie nieszkodliwy, jednak wcale takim nie jest…
Elektrochemiczne prądy galwaniczne (GC) mogą ujawnić swoje właściwości antybakteryjne, które efektywnie zapobiegają tworzeniu się biofilmu pochodzącego zarówno od bakterii jak i od grzybów.
J. Barton, W. Spisak, K. Czaja, Biocontrol of waterborne paint resin degradation by using of galvanic microcells, European Polymer Congress, EPF 2013, Piza; June 2013.
Spisak Wojciech & Chlebicki Andrzej