O firmie | Alcor
21916
page-template-default,page,page-id-21916,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

O nas

Od ponad 30 lat jesteśmy producentem i dystrybutorem farb przemysłowych. Nasza oferta obejmuje najwyższej jakości farby antykorozyjne, termoodporne, elewacyjne, podłogowe, przeciwgrzybiczne i dachowe. Wspieramy Państwa w doborze odpowiednich systemów malarskich, także dla wyjątkowo trudnych powierzchni.

Dorobek naukowy: przez lata działalności otrzymaliśmy  ponad 20 patentów. Wyniki naszych badań publikujemy  w renomowanych czasopismach naukowych m.in. NATURE  (Spisak W. Toroidal bubbles, NATURE Vol. 349, 23; (1991) czy w Scientifc Reports.

Wprowadzamy na rynek i promujemy  ekologiczne rozwiązania. Z powodzeniem realizujemy innowacyjne projekty badawcze współfinansowane przez Unię Europejską.

Jesteśmy liderem międzynarodowego konsorcjum w ramach projektu LIFE-2022-SAP-ENV-ENVIRONMENT program działań na rzecz środowiska i klimatu.

Nasza firma jest liderem międzynarodowego konsorcjum w ramach projektu EUREKA – Innovations Beyond the Borders, akronim projektu INNOCEL.

W 2019 roku nasz projekt pt. ” Opracowanie technologii produkcji jonowych farb higienicznych GALVI z mikroogniwami galwanicznymi dla biokontroli zakażeń grzybiczych wewnątrz budowli” został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 pod patronatem Prezesa Urzędu Patentowego RP w kategorii Innowacyjne Technologie Przyszłości. Projekt GALVI został również wybrany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju do zaprezentowania w albumie – Polskie innowacje: krok w przyszłość.

W 2020 roku Komisja Europejska na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała artykuł na temat naszej innowacyjnej technologii służącej do ochrony roślin przed szkodliwym działaniem soli drogowej, link do artykułu: https://ec.europa.eu/regional_policy/en/projects/Poland/polish-innovation-protects-environment-from-de-icing-salt

W 2022 roku nasza firma otrzymała Srebrny Laur Umiejętności w kategorii  Nauka i Innowacyjność.

Dane:

Centrum Badawczo-Produkcyjne „ALCOR” Sp. z o.o.
ul. Kępska 12, 45-130 Opole
tel/fax 77 455 46 10; 77 457 98 56;

Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Data rozpoczęcia działalności: 19 kwietnia 1991 r.

Krajowy rejestr sądowy: Sąd Rejonowy w Opolu, Sąd Gospodarczy VIII Wydział – KRS 0000012399
REGON: P – 530508975
NIP: 754-033-78-82
Kapitał rejestrowy: 50 000,00 PLN
Konto bankowe: Bank Pekao S.A. II O/Opole – 81 1240 3103 1111 0000 3485 7869

Udziałowcy:

 1. Wojciech Spisak
 2. Jerzy Idzik
 3. Andrzej Kossakowski
 4. Czesław Latocha

Zarząd:

 1. Dr inż. Wojciech Spisak – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny
 2. Dr inż. Jerzy Idzik – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Naukowo-Technicznych
 3. Mgr Andrzej Kossakowski – Wiceprezes Zarządu, Dyr. ds. Handlu i Marketingu

BOGATY DOROBEK NAUKOWY:

 • Ponad 20 patentów
 • Ponad 80 publikacji naukowych w renomowanych czasopismach m.in. NATURE, Scientifc Reports
 • Prace badawcze na rzecz przemysłu: KGHM Polska Miedx S.A.; Heidelberg Group; Polska Telefonia Cyfrowa
 • Lider międzynarodowego konsorcjum w ramach projektu LIFE, akronim projektu:  SoilLifeBoats. LIFE-2022-SAP-ENV-ENVIRONMENT program działań na rzecz środowiska i klimatu
 • Lider międzynarodowego konsorcjum w ramach projektu EUREKA – Innovations Beyond the Borders, akronim projektu INNOCEL
 • Beneficjenci programu operacyjnego INNOWACYJNA GOSPODARKA,  Inteligentny Rozwój 2014-2020, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO) na lata 2014-2020

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA:

Współpracujemy z partnerami zagranicznymi w obszarze dystrybucji jak również wdrażania nowych technologii, m.in:

 • BIAS – Niemiecki  Instytut Stosowanej Technologii Laserowej.  Od 1977 roku specjalizuje się w dziedzinie badań i rozwoju technologii laserowych i technik metrologii optycznej.
 • Pulp and Paper Research Institute (VUPC), Słowacja – Instytut Celulozowo-Papierniczy ukierunkowany na badania i rozwój  dla przemysłu celulozowo-papierniczego
 • Uniwersytet Wiedeński
 • RUST-OLEUM holendersko – belgijska firma będąca częścią światowego koncernu RPM International Inc. specjalizuje się w produkcji farb przemysłowych, higienicznych i dekoracyjnych. Ponadto w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę sprayów specjalistycznych oraz dekoracyjnych. Rust – Oleum ma pozycje lidera w dziedzinie dystrybucji farb na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim.
 • RAL w naszej ofercie jako przedstawiciela na Polskę Niemieckiego Instytutu Certyfikacji i Jakości RAL w Niemczech znajdują się wzorniki kolorów RAL tzw. katalogi RAL. RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw. Wzorce kolorów RAL stały się standardem nie tylko na rynku niemieckim, ale i na całym świecie.

ZAUFANIE:

Nasze produkty są stosowane w obiektach przemysłowych np. KGHM Polska Miedź S.A, szpitalach – między innymi Szpital Uniwersytecki w Krakowie, zakładach przetwórstwa spożywczego – zakłady mięsne Sokołów S.A i wielu innych obiektach w całej Polsce – wysoka jakość jest naszym największym atutem. Firma Alcor zajmuje się dostawą technologii zabezpieczeń antykorozyjnych oraz materiałów malarskich dla wielu inwestycji, m.in.: w Elektrowniach: Opole, Turów, Siersza, Dolna Odra, Kozienice; Huta SENDZIMIRA Kraków, Petrochemia BLACHOWNIA Kędzierzyn-Koźle itp.