O firmie | Alcor
21916
page-template-default,page,page-id-21916,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

O nas

Centrum Badawczo-Produkcyjne ALCOR od ponad 30 lat jest producentem i dystrybutorem farb przemysłowych. Nasza oferta obejmuje najwyższej jakości farby antykorozyjne, termoodporne, elewacyjne, podłogowe, przeciwgrzybiczne i dachowe. Wspieramy Państwa w doborze odpowiednich systemów malarskich, także dla wyjątkowo trudnych powierzchni. Dorobek naukowy: przez lata działalności firmy otrzymaliśmy już ponad 20 patentów.  Wprowadzamy na rynek i promujemy  ekologiczne rozwiązania. Z powodzeniem realizujemy innowacyjne projekty badawcze współfinansowane przez Unię Europejską.

Centrum Badawczo-Produkcyjne „ALCOR” Sp. z o.o.
ul. Kępska 12, 45-130 Opole
tel/fax 77 455 46 10; 77 457 98 56;

Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Data rozpoczęcia działalności: 19 kwietnia 1991 r.

Krajowy rejestr sądowy: Sąd Rejonowy w Opolu, Sąd Gospodarczy VIII Wydział – KRS 0000012399
REGON: P – 530508975
NIP: 754-033-78-82
Kapitał rejestrowy: 50 000,00 PLN
Konto bankowe: Bank Pekao S.A. II O/Opole – 81 1240 3103 1111 0000 3485 7869

Udziałowcy:

 1. Wojciech Spisak
 2. Jerzy Idzik
 3. Andrzej Kossakowski
 4. Czesław Latocha

Zarząd:

 1. Dr inż. Wojciech Spisak – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny
 2. Dr inż. Jerzy Idzik – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Naukowo-Technicznych
 3. Mgr Andrzej Kossakowski – Wiceprezes Zarządu, Dyr. ds. Handlu i Marketingu

Upoważnienie do występowania w imieniu firmy:

Do składania oświadczeń w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków Zarządu lub jednego członka Zarządu łącznie z prokurentem.

BOGATY DOROBEK NAUKOWY:

 • Ponad 20 patentów
 • Ponad 80 publikacji naukowych w renomowanych czasopismach m.in. NATURE, Scientifc Reports
 • Prace badawcze na rzecz przemysłu: KGHM Polska Miedx S.A.; Heidelberg Group; Polska Telefonia Cyfrowa
 • Beneficjenci programu operacyjnego INNOWACYJNA GOSPODARKA,  Inteligentny Rozwój 2014-2020, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO) na lata 2014-2020

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA:

Centrum Badawczo – Produkcyjne „ALCOR” Sp. z o.o. od ponad 30 lat jest oficjalnym przedstawicielem zagranicznych firm:

 • RUST-OLEUM holendersko – belgijska firma będąca częścią światowego koncernu RPM International Inc. specjalizuje się w produkcji farb przemysłowych, higienicznych i dekoracyjnych. Ponadto w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę sprayów specjalistycznych oraz dekoracyjnych. Rust – Oleum ma pozycje lidera w dziedzinie dystrybucji farb na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim.
 • Sika (dawniej PROPEX) amerykański Koncern Propex Operating Company obecnie wytwarza i oferuje największą gamę włókien polipropylenowych projektowanych specjalnie do zbrojenia betonu na rynku światowym. Włókna wytwarzane są z izolaktycznego homopolimeru na najdłuższej na świecie linii produkcyjnej, co powoduje wytwarzanie włókien o doskonałych parametrach technicznych. Są zaawansowanym technologicznie produktem wytwarzanym w standardzie ISO 9002 zgodnie z normą amerykańską ASTM C-1116. W swoich badaniach specjaliści z firmy Propex koncentrują się na eliminacji stali w elementach betonowych i zastąpieniu jej produktami polipropylenowymi.
 • RAL w naszej ofercie jako przedstawiciela na Polskę Niemieckiego Instytutu Certyfikacji i Jakości RAL w Niemczech znajdują się wzorniki kolorów RAL tzw. katalogi RAL. RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw. Wzorce kolorów RAL stały się standardem nie tylko na rynku niemieckim, ale i na całym świecie.

ZAUFANIE:

Nasze produkty są stosowane w obiektach przemysłowych np. KGHM Polska Miedź S.A, szpitalach – między innymi Szpital Uniwersytecki w Krakowie, zakładach przetwórstwa spożywczego – zakłady mięsne Sokołów S.A i wielu innych obiektach w całej Polsce – wysoka jakość jest naszym największym atutem. Firma Alcor zajmuje się dostawą technologii zabezpieczeń antykorozyjnych oraz materiałów malarskich dla wielu inwestycji, m.in.: w Elektrowniach: Opole, Turów, Siersza, Dolna Odra, Kozienice; Huta SENDZIMIRA Kraków, Petrochemia BLACHOWNIA Kędzierzyn-Koźle itp.