Wzorniki kolorów RAL | Alcor
Dobór właściwych kolorów może być prosty, jeżeli używamy odpowiedniej kolekcji barw. Rozwiązania RAL to znany światowy standard dostępny także w wersji wykonanej specjalnie na indywidualne zamówienie.
23053
page-template-default,page,page-id-23053,page-parent,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Przedstawicielstwo RAL

W naszej ofercie jako przedstawiciela na Polskę Niemieckiego Instytutu Certyfikacji i Jakości RAL w Niemczech znajdują się wzorniki kolorów RAL tzw. katalogi RAL.

RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw. Wzorce kolorów stały się standardem nie tylko na rynku niemieckim, ale i na całym świecie. Mamy przyjemność wystąpić z naszą ofertą wzorników kolorów RAL zapraszając Państwa do odwiedzania kolejnych podstron.

Możliwość prezentacji Twojej Firmy na Wzornikach RAL

W dzisiejszych czasach ciągłego wzrostu konkurencji zarówno producenci jak i odbiorcy farb i lakierów zwracają coraz to większą uwagę na jakość i precyzję doboru kolorów. Już od ponad 75 lat Instytut RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw.

Wzorce kolorów RAL stały się standardem nie tylko na rynku niemieckim, ale i na całym świecie. Stało się to możliwe dzięki niepowtarzalności i najwyższej jakości standardów RAL.

Obecnie nie ma wątpliwości, że RAL jest synonimem jakości powszechnie rozpoznawanym w przemysłach farb i lakierów, tekstylnym, tworzyw sztucznych, architekturze itp.

WZORNIKI RAL

Wzorce kolorów RAL to standard nie tylko na rynku niemieckim, ale również na całym świecie. Ciągły wzrost konkurencji zarówno na rynku producenckim jak i odbiorców farb i lakierów wymaga jakości i precyzji w doborze koloru. Indywidualne wzorniki RAL dostępne są z kolekcji: RAL CLASSIC, RAL DESIGN SYSTEM, RAL EFFECT oraz RAL COLOUR FEELING. Państwo dostarczają własny indywidualny projekt według ustalonych wymiarów wzornika.

Jest to podstawowa kolekcja, która obejmuje 215 barw oraz przeznaczona jest dla producentów barw. Kolory posiadają czterocyfrowe oznaczenia kodowe i nazwę zwyczajną. Wzornik umożliwia łatwą komunikację pomiędzy partnerami.

RAL DESIGN SYSTEM obejmuje 1625 barw wraz z odcieniami. Stworzony specjalnie dla architektów i projektantów. Kolory definiowane są za pomocą współrzędnych HLC, które stanowią siedmiocyfrowe oznaczenia. Kolejna idealnie pełni rolę pośrednika między architektami a producentami farb.

Wzornik obejmuje 490 kolorów – 420 barw podstawowych oraz 70 odcieni metalicznych. Charakteryzuje się wzrostem znaczenia koloru, szczególnie w architekturze, przemyśle budowlanym, tekstylnym oraz tworzyw sztucznych.

Kolekcja RAL BOOKS pokazuej trendy w kolorystyce dla dekoratorów wnętrz, architektów oraz wzornictwa przemysłowego. Zawiera cztery główne trendy: bare, nowoczesne retro, miękki przemysł i re-make. Jest idealnym oraz kreatywnym narzędziem dla projektantów, architektów, dekoratorów wnętrz, malarzy a także konsumentów.

Kompozycja nowego standardu kolorów dla tworzyw sztucznych powstała w skutek wielokrotnego popytu. 100 perfekcyjnych kolorów charakterystycznych w przemyśle syntetycznym, które dobrane są zgodnie z określonymi zasadami technicznymi.

Nowoczesny słownik kolorów przedstawia 42 ekspresywne kolaże zawierające fascynujący świat kolorów. Oparte są na systemie RAL DESIGN. Księga zawiera 360 przeróżnych kompozycji kolorów.