Po co nam farby higieniczne w domu? | Alcor
26930
post-template-default,single,single-post,postid-26930,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Po co nam farby higieniczne w domu?

Obraz1Musimy pamiętać, że w naszych łazienkach, kuchniach czy piwnicach od czasu do czasu panują warunki identyczne jak wewnątrz klimatyzacji np. w samochodzie. W klimatyzacji pleśnie i grzyby gromadzą się głównie na parowniku. Parownik jest  idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów przez to, że jest ukryty przed działaniem światła, oraz ze względu na to, że przez większość czasu pozostaje wilgotny. Wydzielany przez pleśnie i grzyby nieprzyjemny zapach powoduje spory dyskomfort, jednak znacznie groźniejsze są reakcje alergiczne mogące występować u osób przebywających w miejscach zaatakowanych przez te szkodliwe mikroorganizmy.

Negatywny wpływ grzybów na zdrowie ludzi to przede wszystkim:
• wydzielany nieprzyjemny zapach, który może powodować  nudności, senność, bóle głowy, zawroty głowy, brak apetytu czy dolegliwości żołądkowe.
• wydzielane mykotoksyny zawierającą alfatoksynę  mogą wywoływać nawet nowotwory.
• duże ilości  zarodników w powietrzu  mogą powodować dolegliwości płucne, astmę czy  alergie

O tym, że wnętrze klimatyzacji stanowi podłoże do rozwoju patogennych grzybów i pleśni nie trzeba już nikogo przekonywać. Większość z nas regularnie odkaża te instalacje pod kątem odgrzybiania przynajmniej raz w roku w trosce o swoje zdrowie.

Należy zdać sobie sprawę, że podobnie sytuacja wygląda wewnątrz pomieszczeń  narażonych na nadmierne zawilgocenie. Pomieszczenia takie jak kuchnie, łazienki, piwnice, czy garaże są podatne na atak pleśni i grzybów  w równym stopniu co klimatyzacja. W pomieszczeniach mieszkalnych grzyby rozwijają się na zawilgoconych powierzchniach i w materiałach budowlanych. Najczęściej grzyby pleśniowe w naszych mieszkaniach pojawiają się w miejscach, gdzie następuje kondensacja pary wodnej –  zwykle są to: narożniki ścian zewnętrznych, złącza ścian i stropów, nadproża oraz ościeżnice okienne, czyli wszędzie tam gdzie wilgotne powietrze styka się z chłodną ścianą i następuje wykroplenie pary wodnej.

Negatywny wpływ grzybów i pleśni na budynki:

  • odbarwienia na ścianach i sufitach
  • degradacja materiałów budowlanych
  • niszczenie budynków
  • wysokie koszty renowacji
purchle grzyb

Główne czynniki wpływające na rozwój grzybów i pleśni w pomieszczeniach to:
•    brak wentylacji,
•    brak lub źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa,
•    złe ocieplenie obiektu,
•    wprowadzenie do budynku porażonych grzybem materiałów,
•    nieszczelności dachów, obróbek blacharskich rynien,
•    awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych,
•    złe odprowadzenie wód powierzchniowych,
•    zła eksploatacja pomieszczeń,

Sposoby wykorzystywane do odkażania klimatyzacji są praktycznie niemożliwe do wykorzystania wewnątrz budynków mieszkalnych. Stąd też idea stosowania farb, które uniemożliwiają rozwój szkodliwych grzybów i pleśni na ścianach i sufitach. Te farby to farby higieniczne. Znane dotychczas farby higieniczne zawierają różne organiczne fungicydy np. triklosan lub też sole srebra albo samo srebro w formie nanocząsteczek. Substancje te nie tylko ograniczają rozwój szkodliwych grzybów i pleśni, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt domowych i środowiska.

Farby zwalczające grzyby nie mogą być szkodliwe dla zdrowia i dla środowiska, stąd też zrodziła się idea projektu GALVI – biokontrolnej farby higienicznej opartej na w pełni ekologicznej i bezpiecznej formule. Z receptury farby GALVI całkowicie wyeliminowano mutagenne biocydy GALVI to wysokiej klasy, bezpieczna farba o doskonałej sile krycia, którą można stosować również w obiektach nie zainfekowanych grzybami i pleśnią.  Po zmieszaniu ze specjalnym dodatkiem biokontrolnym umieszczonym na puszce staje się farbą higieniczną o silnych właściwościach przeciwgrzybicznych i przeciwpleśniowych. Jest to jedyna taka farba dostępna na rynku!

kup teraz

Dowiedz się więcej o projekcie GALVI

Zapytaj o produkt:

tel: 77 455 74 77, 77 457 98 56

e-mail: sklep@alcor.pl