Farba higieniczna do ścian i sufitów GALVI Alcor
32173
page-template-default,page,page-id-32173,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

tel.  77-457-98-56; kom. 607-901-211,

e-mail: sklep@alcor.pl

Farba higieniczna GALVI

Wodorozcieńczalna farba higieniczna do ścian i sufitów  oparta na innowacyjnej i opatentowanej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (Patent nr PL229012). Wraz z Gruntem Ag  na pomalowanej powierzchni tworzy powłokę, która skutecznie chroni przed rozwojem grzybów i pleśni. GALVI znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higienicznych.

Powłoka GALVI Aktywuje swoje właściwości jedynie w momencie nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu wywołanej np. kondensacją pary wodnej. Jeśli wilgotność jest w normie GALVI pełni tylko funkcję dekoracyjną.

GALVI nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności: np. kuchnie, łazienki, pralnie oraz do zabezpieczenia hal przemysłowych np. w przemyśle spożywczym. GALVI można stosować w obiektach już zagrzybionych (po dokładnym oczyszczeniu podłoża) jak również profilaktycznie w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pleśni i grzybów: korytarze w biurowcach, klatki schodowe, klimatyzowane biura, garaże podziemne, miejsca za kuchnią w zabudowie itp. Do zastosowań przemysłowych lepiej sprawdza się wersja satynowa lub w półpołysku, którą łatwiej wyczyścić.

Skuteczność powłoki została potwierdzona w warunkach laboratoryjnych zgodnie z obowiązującymi normami oraz w warunkach rzeczywistych.

Trwała ochrona ścian i sufitów !

  • Skuteczna – wraz z Gruntem Ag zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni
  • Bez biocydów i alkoholu – mniej chemii w naszym otoczeniu!
  • Na bazie wody – praktycznie bezzapachowa
  • Prosta aplikacja – malowanie jak zwykłą farbą dekoracyjną
  • Zastosowanie: malowanie dekoracyjno-ochronne ścian i sufitów

Farba przeciwgrzybicza Opis działania

Farba oparta jest na innowacyjnej i opatentowanej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi.  „Inteligentna” powłoka GALVI aktywuje się tylko w momencie podwyższonej wilgotności w pomieszczeniu wywołanej np.  kondensacją pary wodnej czy słabą wentylacja. Przy niskiej wilgotności i prawidłowej wentylacji w pomieszczeniu   mikroogniwa galwaniczne miedzi i cynku pozostają w spoczynku , a powłoka pełni jedynie funkcję dekoracyjno – ochronną jak każda klasyczna farba.  Pomalowane powierzchnie nie wymagają dodatkowego odkażania chemicznymi środkami do dezynfekcji. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów GALVI nie zawiera mutagennych biocydów organicznych. Produkt charakteryzuje się długotrwałą skutecznością, a grzyby i pleśnie nie są w stanie uodpornić się na jej działanie.

puszki-galvi

Szybki kontakt:

tel. (+ 48) 77-457-98-56;

e-mail: sklep@alcor.pl ; handel@alcor.pl

 

Kup teraz

GALVI Farba przeciwgrzybicza

Dane techniczne:

  • Wydajność: 7-10m2/l
  • Wykończenie: mat/satyna/półpołysk
  • Dostępna w różnych kolorach
  • Doskonała siła krycia
  • Czas schnięcia: 1h
  • Pojemności: 1L, 4L, 10l
  • Kolory: Biały + na zamówienie (dopłata 2,50 zł netto do litra do kolorów innych niż biały)
  • Nie kapie z wałka podczas aplikacji
  • Aplikacja za pomocą pędzla, wałka lub natrysku
  • Wodorozcieńczalna formuła!
  • Praktycznie bezzapachowa!

Przygotowanie podłoża:

Stare podłoża:
– Nieuszkodzone, stare podłoża można bezpośrednio pomalować farbą GALVI po wcześniejszym oczyszczeniu powierzchni z brudu i kurzu.
– Skredowane powłoki lub podłoża muszą być najpierw zagruntowane np. Gruntem Ag
– Stare luźne i źle przylegające do podłoża powłoki usunąć, następnie zagruntować np. Gruntem Ag.
– Miejsca zagrzybione oczyścić i usunąć grzyba dostępnymi sposobami (zalecamy również usunięcie przyczyny powstawania grzybów), zagruntować np. Gruntem Ag, następnie nałożyć 2 warstwy farby GALVI

Podłoża nowe lub niepomalowane:
Świeże tynki cementowo­-wapienne mogą być malowane po ok 3-­4 tygodniach sezonowania.
– Podłoża porowate zagruntować np. preparatem Grunt Ag
Pęknięcia:
Pęknięcia o szerokości > 0,5 mm: wypełnić masą uszczelniającą np. Elastofill

Jak sprawdzono skuteczność powłoki?

Skuteczność powłoki GALVI w stosunku do patogennych grzybów została potwierdzona w warunkach laboratoryjnych zgodnie normą EN: 15457:2007. Technologia GALVI posiada Atest Higieniczny. Dodatkowo, przez 6 lat prowadzone są badania skuteczności w warunkach domowych oraz przemysłowych, które potwierdzają wysoką skuteczność powłoki (brak grzybów i pleśni nawet 4-5 lat po aplikacji powłoki).

 

Naukowe podstawy technologii GALVI

GALVI to opatentowana i innowacyjna powłoka higieniczna. Podstawy naukowe technologii GALVI opublikowano w prestiżowych czasopismach naukowych m.in. w Scientific Reports wydawanym przez Nature, Linki do artykułów:  https://www.nature.com/articles/srep35847 oraz https://www.nature.com/articles/s41598-020-64410-9 

Przeznaczenie:

Dekoracyjno – ochronne malowanie ścian i sufitów oraz powierzchni dotykowych. Nadaje się do aplikacji na podłoża mineralne (tynki cementowo wapienne, karton-gips itp.). Aplikacja systemu jest bardzo prosta – nie różni się od aplikacji klasycznych farb.

Aplikacja

Aplikacja powłoki jest bardzo prosta. Należy postępować jak w przypadku aplikacji klasycznych farb dekoracyjnych do wnętrz. Nadaje się do aplikacji na podłoża mineralne (tynki cementowo wapienne, karton-gips itp.). Najlepsze efekty zapewnia aplikacja za pomocą walka, pędzla lub natrysku. Zaleca się nałożenie dwóch warstw w odstępnie min. 1h. Wydajność to 7-10m2/l.

Testy w warunkach przemysłowych oraz domowych

Przed malowaniem

Przed aplikacją

Kuchnia przemysłowa  w zakładach mięsnych, ciemne plamy oraz pleśnie na ścianach i sufitach

Ściany w magazynie przemysłowym, ciemne plamy i przebarwienia na ścianach

Łazienka w budynku jednorodzinnym ze słabą wentylacją, ciemne plamy i grzyby na suficie 

Po aplikacji

Stan 2 lata po aplikacji farby GALVI. Powłoka w bardzo dobrym stanie brak pleśni i grzybów

Ściany w magazynie przemysłowym 2 lata po aplikacji farby Galvi. Podłoże w doskonałym stanie.

Łazienka w budynku jednorodzinnym stan sufitu 2,5 roku po aplikacji farby Galvi. Brak pleśni

Wskazówki dotyczące przygotowania powierzchni:

Czyszczenie i przygotowanie 
Stare, uprzednio malowane podłoża w dobrym stanie Dobrze oczyścić, usunąć zabrudzenia, brud, tłuszcz i kurz, nakładać bezpośrednio GALVI. Przed aplikacją podłoże musi być czyste i suche.
Mocno zagrzybione, zniszczone podłoża Oczyścić, usunąć luźne płaty starej farby, tłuszcz, brud, kurz np. mechanicznie szpachelką. Przed aplikacją podłoże musi być czyste i suche.  Nałożyć preparat Grunt Ag dla dezynfekcji i wzmocnienia podłoża. Po wyschnięciu nałożyć 2 warstwy farby GALVI.
Ciemne, trudne do pokrycia  plamy po wilgoci, melaninie z grzybów. Oczyścić podłoże następnie nałożyć podkład na plamy i zabrudzenia Hard Hat 2120 lub BIN.
Mostkowanie pęknięć
Pęknięte tynki Wypełnić masą uszczelniającą Elastofill do zmostkowania pęknięć, dla dodatkowej ochrony mechanicznej zalecamy  stosować siatkę wzmacniającą podłoże
Aplikacja farby Zgodnie z Kartą Informacji Technicznej

Jak stosować farbę GALVI – videoporadnik

Dodatkowe informacje

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, konkurs  Szybka ścieżka 1/1.1.1/2015. Tytuł projektu: „Opracowanie technologii produkcji jonowych farb higienicznych GALVI z mikroogniwami galwanicznymi dla biokontroli zakażeń grzybiczych wewnątrz budowli”

Technologia jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami ocieplenie klimatu sprzyjające rozwojowi i ekspansji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia grzybów. Coraz większa część ludności zamieszkuje w miastach, gdzie większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach. Wysokie koszty energii, ogrzewania/klimatyzowania, a czasami błędy projektowe samych budynków, powodują, iż pomieszczenia są słabo wentylowane. Niedostateczna wentylacja prowadzi często do zawilgocenia ścian i stropów stwarzając idealny mikroklimat do rozwoju patogennych grzybów. Grzyby obecne na ścianach wywołują wiele chorób, w tym alergie, astmę czy silne bóle głowy. Warunki wewnątrz zamkniętych pomieszczeń są podobne do tych, które panują np. w klimatyzacji samochodowej. Zarówno klimatyzacja jak i pomieszczenia mieszkalne wymagają odpowiedniej profilaktyki.

Produkty, które również mogą Cię zainteresować: