Farba przeciwwirusowa do ścian i sufitów GALVI-19 | Alcor
32081
page-template-default,page,page-id-32081,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

tel.  77-457-98-56; kom. 607-901-211,

e-mail: sklep@alcor.pl

Farba przeciwwirusowa GALVI-19

Trwała ochrona przed koronawirusem bez chemii!

Wodorozcieńczalna farba przeciwwirusowa  oparta na innowacyjnej i opatentowanej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (Patent nr PL229012). Na pomalowanej powierzchni tworzy powłokę, która likwiduje ponad 99% koranawirusów już w 4h!

Zapewnia ciągłą dezynfekcję  bez użycia środków chemicznych. Skuteczność przeciwwirusowa powłoki została potwierdzona w akredytowanym laboratorium Virology Research Services Ltd. (University College London) akredytacja #111376 ISO/IEC 17025:2017. Badania walidacyjne prowadzono ściśle z normą ISO21702-2019 w zakresie badań własności wirusobójczych powłok malarskich.

Likwiduje ludzkiego koronawirusa już w 4h!

Skuteczność przeciwwirusowa GALVI-19 została potwierdzona w akredytowanym laboratorium Virology Research Services Ltd. (Londyn)

GALVI-19 powłoka przeciwwirusowa

Zadbaj o bezpieczeństwo !

 • Skuteczna – Likwiduje koronawirusa już w 4h!
 • Bez biocydów i alkoholu – mniej chemii w naszym otoczeniu!
 • Na bazie wody – nie wydziela nieprzyjemnych zapachów
 • Prosta aplikacja – malowanie jak zwykłą farbą dekoracyjną
 • Zastosowanie: malowanie podłoży mineralnych (tynk, gips, karton-gips etc.), drewnopochodnych i stalowych narażonych na skażenie koronawirusem i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi w obszarach o dużej rotacji osób

Farba przeciwwirusowa Opis działania

GALVI-19 jest oparte na innowacyjnej i opatentowanej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi rozproszonych równomiernie w powłoce malarskiej. Mikrokatody miedziane i mikroanody cynkowe są dodawane do farby bazowej w formie proszków metali tuż przed procesem malowania. Wzbogacona o mikroelektrody farba GALVI po wyschnięciu tworzy dekoracyjno-ochronne powłoki z trwale zakotwiczonymi w powłoce malarskiej mikroelektrodami. Pewne fragmenty mikroelektrod wystają ponad powierzchnie powłoki co wynika z odpowiedniego doboru uziarnienia mikroelektrod, ich dendrytycznego kształtu i zoptymalizowanego napięcia powierzchniowego farby bazowej .

Przy braku skażenia mikroogniwa galwaniczne miedzi i cynku pozostają w spoczynku nie wydzielając żadnych substancji , a powłoka pełni jedynie funkcję dekoracyjno – ochronną jak każda klasyczna farba . „Inteligentna” powłoka ochronna GALVI aktywuje się tylko wtedy kiedy jest to konieczne to znaczy kiedy trafiają na nią skażone wydzieliny osób zainfekowanych koronawirusem lub innymi mikroorganizmami chorobotwórczymi. Pod wpływem wilgotności pochodzącej ze skażenia kropelkowego (np. kichnięcie, czy kaszel osoby zakażonej) lub dotyku pomalowanego podłoża przez osoby zakażone mikroogniwa galwaniczne cynku i miedzi wbudowane w powłokę zostają aktywowane i ponad 99% koronawirusów jest unieszkodliwione już po 4h. Pomalowane powierzchnie nie wymagają dodatkowego odkażania chemicznymi środkami do dezynfekcji na bazie alkoholu czy chloru.

Powłoka GALVI-19 posiada własności „samodezynfekujące”. Po ustaniu zagrożenia to jest dezaktywowaniu wirusów powłoka powraca do stanu „czuwania”. Szacuje się , że z uwagi na okresowy charakter występowania akcji galwanicznej i czystość metali mikrooelektrod powłoka powinna zapewnić trwałą ochronę przeciwwirusową przez okres co najmniej 4 lat. Miedź i Cynk stosowane w powłokach GALVI-19 jako niewielki dodatek do bezpiecznej wodorozcieńczalnej farby.

Ciekawostka:
„Jacques Dalibour naczelny chirurg w armii Ludwika XIV już około roku 1700 opracował recepturę „maści”, którą leczył liszajec. Podstawowym składnikiem maści był specjalny roztwór cynku i miedzi, który również skutecznie odkażał wszelkiego rodzaju ranny cięte zadane ostrymi narzędziami” (The Healing Hand: Man and Wound in the Ancient World. Str.115)

puszki-galvi

Szybki kontakt:

tel. (+ 48) 77-457-98-56; kom. (+48)607-901-211

e-mail: sklep@alcor.pl ; handel@alcor.pl

Cena:

Kolor biały:

1l – GALVI -19 mat 63,00 zł netto | 74,49 zl brutto
4l – GALVI – 19 mat 246,00 zł netto | 302,58 zł brutto
10l – GALVI – 19 mat 450 zł netto | 553,50 zł brutto

1l – GALVI satyn 67,00 zł netto | 82,41 zł brutto
4l – GALVI satyn 262,00  zł netto | 322,26 zł brutto

Dopłata do kolorów innych niż biały: 2,50 zł netto/litr

Kup teraz

GALVI Farba przeciwwirusowa

Dane techniczne:

 • Wydajność: 7-10m2/l
 • Wykończenie: mat/satyna/półpołysk
 • Dostępna w różnych kolorach
 • W 4h likwiduje ludzkiego koronawirusa!
 • Doskonała siła krycia
 • Czas schnięcia: 1h
 • Pojemności: 1L, 4L, 10l
 • Kolory: Biały + na zamówienie (dopłata 2,50 zł netto do litra do kolorów innych niż biały)
 • Nie kapie z wałka podczas aplikacji
 • Aplikacja za pomocą pędzla, wałka lub natrysku
 • Wodorozcieńczalna formuła!
 • Praktycznie bezzapachowa!
 • Po zmieszaniu wszystkich składników farbę Galvi-19 należy zużyć w ciągu 12h

Przygotowanie podłoża:

Stare podłoża:
– Nieuszkodzone, stare podłoża można bezpośrednio pomalować farbą GALVI-19, po wcześniejszym oczyszczeniu powierzchni z brudu i kurzu.
– Skredowane powłoki lub podłoża muszą być najpierw zagruntowane np. Gruntem Ag
– Stare luźne i źle przylegające do podłoża powłoki usunąć, następnie zagruntować np. Gruntem Ag.
– Miejsca zagrzybione oczyścić i usunąć grzyba dostępnymi sposobami (zalecamy również usunięcie przyczyny powstawania grzybów), zagruntować np. Gruntem Ag, następnie nałożyć 2 warstwy farby GALVI-19.

Podłoża nowe lub niepomalowane:
Świeże tynki cementowo­-wapienne mogą być malowane po ok 3-­4 tygodniach sezonowania.
– Podłoża porowate zagruntować np. preparatem Grunt Ag
Pęknięcia:
Pęknięcia o szerokości > 0,5 mm: wypełnić masą uszczelniającą np. Elastofill

Jak sprawdzono skuteczność powłoki?

Badania skuteczności przeciwwirusowej powłoki GALVI-19 przeprowadzono w akredytowanym laboratorium Virology Research Services Limited w Wielkiej Brytanii (University College London), akredytacja #111376 ISO/IEC 17025:2017. Badanie przeprowadzono ściśle z międzynarodową normą ISO21702 na ludzkim koronawirusie NL63.

Wnioski z badania:

GALVI-19 wykazuje działanie wirusobójcze przeciwko ludzkiemu koronawirusowi NL63 przy czasie kontaktu 4 godz. (redukcja wirusów ponad 99% w 4h). Po 4 godzinach średnie odzyskane miano dla GALVI-19 wyniosło 3,73E + 00 TCID50 / cm2 w porównaniu z 6,72E + 02 TCID50 / cm2 dla podłoży kontrolnych (niepomalowanych).
Współczynnik R (aktywność przeciwwirusowa) dla GALVI-19 = 2,26 po 4 godzinach. Zgodnie z ISO21702 wartość R ≥ 1 oznacza skuteczność przeciwwirusową.

Naukowa podstawa technologii GALVI-19:

GALVI-19 to opatentowana i innowacyjna powłoka higieniczna. Podstawy naukowe technologii GALVI-19 opublikowano w prestiżowych czasopismach naukowych m.in. w Scientific Reports wydawanym przez Nature, Linki do artykułów:  https://www.nature.com/articles/srep35847 oraz https://www.nature.com/articles/s41598-020-64410-9

Przeznaczenie:

Dekoracyjno – ochronne malowanie ścian i sufitów oraz powierzchni dotykowych. Nadaje się do aplikacji na podłoża mineralne (tynki cementowo wapienne, karton-gips itp.). Aplikacja systemu jest bardzo prosta – nie różni się od aplikacji klasycznych farb dekoracyjnych do wnętrz.

Aplikacja

Aplikacja powłoki jest bardzo prosta. Należy postępować jak w przypadku aplikacji klasycznych farb dekoracyjnych do wnętrz. Nadaje się do aplikacji na podłoża mineralne (tynki cementowo wapienne, karton-gips itp.). Najlepsze efekty zapewnia aplikacja za pomocą walka, pędzla lub natrysku. Zaleca się nałożenie dwóch warstw w odstępnie min. 1h. Wydajność to 7-10m2/l.

Wskazówki dotyczące przygotowania powierzchni:

Czyszczenie i przygotowanie 
Stare, uprzednio malowane podłoża w dobrym stanie Dobrze oczyścić, usunąć zabrudzenia, brud, tłuszcz i kurz, nakładać bezpośrednio GALVI-19. Przed aplikacją podłoże musi być czyste i suche.
Mocno zagrzybione, zniszczone podłoża Oczyścić, usunąć luźne płaty starej farby, tłuszcz, brud, kurz np. mechanicznie szpachelką. Przed aplikacją podłoże musi być czyste i suche.  Nałożyć preparat Grunt Ag dla dezynfekcji i wzmocnienia podłoża. Po wyschnięciu nałożyć 2 warstwy farby GALVI-19.
Ciemne, trudne do pokrycia  plamy po wilgoci, melaninie z grzybów. Oczyścić podłoże następnie nałożyć podkład na plamy i zabrudzenia Hard Hat 2120 lub BIN.
Mostkowanie pęknięć
Pęknięte tynki Wypełnić masą uszczelniającą Elastofill do zmostkowania pęknięć, dla dodatkowej ochrony mechanicznej zalecamy  stosować siatkę wzmacniającą podłoże
Aplikacja farby Zgodnie z Kartą Informacji Technicznej

Produkty, które również mogą Cię zainteresować: