Projekty ekologiczne | Alcor
Zapraszamy do zapoznania się z projektami w dziedzinie ochrony i pielęgnacji roślin realizowanymi przez naszą firmę. Innowacyjne technologie pozwalają na poprawę kondycji zieleni w obszarach miejskich, jak również w prywatnych ogrodach.
32269
page-template-default,page,page-id-32269,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ekologicznymi projektami w obszarach pielęgnacji i ochrony roślin.

Od lat naszą misją jest ochrona roślin i gleb w duchu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Opracowując nowe technologie szczególny nacisk kładziemy na powtórne wykorzystanie surowców z korzyścią dla przyrody i gospodarki. 

Nasze systemy ochrony roślin znajdują zastosowanie m.in na terenach silnie zurbanizowanych, gdzie drzewa mają szczególnie trudny los. W miastach drzewa narażane są na zimowe zasolenie, ograniczoną wymianę gazową w glebie czy słaby dostęp do wody. Nasze technologie ODSALAX/Folia ODSALAX pozwalają ograniczyć szkodliwy wpływ soli drogowej na drzewa i poprawić ich dobrostan. Po okresie zimowym naturalny absorber ze zrębków wierzby wiciowej Salix Viminalis  może zostać odsolony i wykorzystany jako mulcz poprawiając strukturę gleby i wzbogacając mezofaune. Odzyskana sól może zostać ponownie wykorzystana w kolejnym okresie zimowym.

Środek organiczno-mineralny HEG  pozwala na ograniczenie parowania powierzchniowego, zatrzymuje wodę, którą rośliny mogą wykorzystać w czasie suszy oraz wzbogaca glebę w składniki odżywcze wzbogacając mezofaune.  Z naszych obserwacji wynika, że również odstrasza ślimaki, które niszczą uprawiane rośliny.

Więcej informacji: