Strona główna po CS – English | Alcor
32041
page-template-default,page,page-id-32041,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Industrial paints and coatings

The ALCOR Research and Development Center has been a distributor and producer of industrial paints for over 27 years. Our offer includes the highest quality anti-corrosion, heat-resistant, facade, floor and roof paints and many others. We support you in the selection of appropriate paint systems, also for extremely difficult surfaces. Scientific achievements: over the years of the company’s operation, we have already received over 20 patents (see …). We introduce to the market and promote ecological solutions. We successfully implement innovative research projects co-financed by the European Union.

 

More information

GALVI farba przeciwgrzybicza

Technologia GALVI

PL229012 polski patent na powszechne problemy!

Opatentowana formuła Galvi zapewnia ochronę w warunkach domowych oraz przemysłowych. Farba jest oparta na nowoczesnej technologii mikroogniw galwanicznych, które uaktywniają się w czasie nadmiernego zawilgocenia. Tworzy powłoki odporne na działanie grzybów pleśniowych.

Dowiedz się więcej…

NASZ DOROBEK NAUKOWY

Przez lata działalności uzyskaliśmy ponad 20 patentów, publikowaliśmy w prestiżowych pismach naukowych oraz wprowadziliśmy wiele wynalazków do praktyki przemysłowej.

Więcej informacji…

SCIENTIFIC REPORTS

Naukowe podstawy technologii GALVI opracowanej w naszej firmie opisano na łamach prestiżowego, międzynarodowego  pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature.

Czytaj artykuł…

Nasz projekt doceniony w Brukseli! 

Mamy przyjemność poinformować, że nasz projekt dofinansowany z funduszy UE i realizowany przy wsparciu OCRG został doceniony na arenie międzynarodowej. Artykuł na temat projektu ukazał się na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej.

Link do artukułu…`

Projekty ekologiczne

System grzybobójczy do ścian i sufitów 

Innowacyjny, opatentowany system grzybobójczy do ścian i sufitów. Preparat Grunt Ag z dodatkiem srebra oraz farba GALVI oparta na technologii mikroogniw galwanicznych zapewnią długotrwałą ochronę przed grzybem i pleśnią. Dowiedz się więcej…

GALVI i Grunt Ag — miniatura 2

European Journal of Wood 

Z przyjemnością informujemy, że technologia ochrony roślin przed solą drogową ODSALAX opracowana przez firmę Alcor jest przedmiotem publikacji naukowej w prestiżowym piśmie European Journal of Wood and Wood Products.

Link do artykułu…

Acta Mycologica

Wraz z naukowcami z Instytutu Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie opublikowaliśmy artykuł  w piśmie naukowym o zasięgu międzynarodowym Acta Mycologica.

Czytaj artykuł…

Acta Mycologica

FARBY DO POSADZEK | ZAPRAWY DO NAPRAWY BETONU

W ofercie farby podłogowe do zastosowań przemysłowych i domowych. Podkłady poprawiające przyczepność 3333, impregnaty do betonu 5401, grubopowłokowe farby do posadzek przemysłowych 9100, farby chemoodporne 5500 oraz farby do garażu EpoxyShield Maxx. Dla obszarów z ruchem pieszym polecamy akrylową farbę Tarmacoat i łatwe w aplikacji farby antypoślizgowe 7100NS.  Dodatkowo oferujemy środki  do czyszczenianaprawy betonu.

Więcej informacji…

Kanał na YouTube

Nasz kanał na YouTube

Wideo poradniki, inspiracje, prezentacje produktów

Blog o tematyce farb

Blog o tematyce farb

Porady techniczne, inspiracje, nowości na rynku

Referencje

Referencje

Nasze największe projekty oraz firmy
z którymi współpracujemy

FARBY DO METALU

Noxyde elastyczna farba zapewniająca ochronę w najcięższych warunkach przemysłowych. Farba do aplikacji prosto na rdzę 769, grubopowłokowe epoksydy 9100, czy nawierzchnia o wysokim połysku Alkythane 7500. W naszej ofercie znajdą Państwo farby do cynkowania na zimno 1085, farby do blachy powlekanej Noxyde/Peganox, farby na płot Combi Color, farby termoodporne do grilla 1078 oraz wiele innych.

Więcej informacji…

FARBY NA POKRYCIA DACHOWE

Dacfill elastyczne i wodoszczelne pokrycia dachowe bez konieczności zrywania starej papy, farby do renowacji dachówek Dac Hydro Plus, impregnat do betonu, cegły i dachówek 44HS, farby do dachów metalowych Noxyde, Peganox, Lowicyn, szybkodziałające  uszczelniacze Fillcoat pozwalające na naprawę dachu nawet w czasie opadów. Wszystkie systemy zapewniają wodoodporność dachu na lata.

Więcej informacji…

Dac Hydro Plus renowacja dachowek

FARBY HIGIENICZNE

Farby spełniające najwyższe wymagania higieniczne np. skuteczna farba  GALVI, farba dopuszczona do kontaktu z żywnością i wodą pitną 5500, farba do chłodni Dacfill Frigo, farba antykondensacyjna 5090, farba do malowania płytek ceramicznych 5501, czy farby  GALVI PLUS. Systemy gwarantują najwyższą jakość i doskonale sprawdzają się np. w przemyśle spożywczym.

Więcej informacji…

farba-przeciw-pleśni-i-grzybom

Pozostałe produkty

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę farb firmy Rust-Oleum, Mathys m.in: farby do wnętrz, farby elewacyjne, spraye przemysłowe oraz dekoracyjne, farby termoodporne.

Dodatkowo w ofercie wzorniki kolorów RAL, włókna do betonu amerykańskiej firmy Propex, masa izolacyjna do turbin Turbomastik,  smary techniczne X1…

Zobacz nasze produkty…

Oferty branżowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferujemy Państwu gotowe systemy malarskie sporządzone według obowiązujących norm – zgodnych z prawem budowlanym.

Nasza firma wspiera projektantów pracujących nad rozwiązaniami dla inwestorów z wielu różnych branż.

Nasi pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia do projektowania zarówno części jak i całości inwestycji poparte ponad 20-letnim doświadczeniem.

Zobacz gotowe rozwiązania…

Wzorniki kolorów RAL

Jako oficjalny przedstawiciel na Polskę Niemieckiego Instytutu Certyfikacji i Jakości RAL w Niemczech posiadamy bogatą ofertę wzorników kolorów i katalogów RAL.

W dzisiejszych czasach ciągłego wzrostu konkurencji zarówno producenci jak i odbiorcy farb i lakierów zwracają coraz to większą uwagę na jakość i precyzję doboru kolorów. Już od ponad 75 lat Instytut RAL utożsamiany jest z podstawowymi zbiorami barw.

Zobacz naszą ofertę…

Fibermesh Włókna do betonu

Włókna są zaawansowanym technologicznie produktem wytwarzanym w standardzie ISO 9002 zgodnie z normą amerykańską ASTM C-1116.

Włókna to alternatywa dla siatek preciwskurczowych, zapobiegają powstawaniu rys i redukują skurcz chemiczny betonu. Zastępują drogie i uciążliwe w zastosowaniu siatki stalowe przeciwskurczowe. Stosowane w technologii betonu gwarantują wysoką jakość wykonania i zadowolenie inwestorów.

Wiecej informacji…

Misy olejowe

Misy olejowe pod transformatory mocy metodą “opolską”. Nasza firma kompleksowo realizuje zagadnienie ekologicznej modernizacji stanowisk transformatorowych obejmujące opracowania dokumentacji projektowej i formalno-prawnej oraz wykonawstwo.

Dysponujemy wysoko kwalifikowaną kadrą, posiadającą wymagane uprawnienia budowlane i nadzorowo-eksploatacyjne na obiektach elektroenergetycznych.

Wiecej informacji…

przedstawiciel RAL
zal3_2

GALVI PLUS

Farba do elewacji oparta na technologii mikroogniw galwanicznych. Skuteczna ochrona na lata. Polecana na zacienione elewacje północne.

Więcej informacji…

Elewacje

ODSALAX – maty odsalające

Opatentowana technologia – Patent Nr PL228854. ODSALAX służy do aktywnej ochrony gleb i roślin przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Więcej informacji…

Odsalax maty odsalające

Doradztwo techniczne

Kupując od nas nie kupujesz jedynie produktu – otrzymujesz również pełne wsparcie. Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży do Twojej dyspozycji. Oferujemy nadzór nad wymalowaniami próbnymi. Słuzymy pomocą z zakresu dokumentacji technicznej oraz szkoleń produktowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z nami:

e-mail: handel@alcor.pl                I              tel: +48 (77) 455-74-77

  • Dobór odpowiednich systemów malarskich
  • Darmowe przygotowanie specyfikacji technicznych
  • Pomoc w tworzeniu SIWZ
  • Serwis gwarancyjny
  • Nadzór nad wymalowaniami próbnymi
  • Szkolenia aplikacyjne/techniczne