Alcor | Granty badawcze/GALVI – opis projektu
27429
page-template-default,page,page-id-27429,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

OPIS PRODUKTU

Farba GALVI – Skuteczna ochrona ścian przed grzybami

Zabezpieczamy powierzchnie OD ŁAZIENKI W TWOIM DOMU PO PIWNICE W SZAMPANII 

Farba biokontrolna bez biocydów organicznych – mniej chemii w Twoim otoczeniu

GALVI jest to innowacyjna i ekologiczna technologia zapobiegająca rozwojowi szkodliwych grzybów i pleśni na ścianach, sufitach i elewacjach. Farba GALVI tworzy higieniczną, gładką i odporną na ścieranie powłokę. GALVI znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higienicznych.

Nie zawiera w składzie szkodliwych biocydów organicznych – oznacza to mniej chemii w naszym otoczeniu. Właściwości przeciwgrzybicze farby GALVI oparte są na ekologicznej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi.

Farba aktywuje swoje właściwości  przeciwgrzybicze jedynie w momencie nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu wywołanej np. kondensacją pary wodnej. Jeśli wilgotność jest w normie GALVI pełni jedynie funkcję dekoracyjną. 

Farba GALVI nadaje się do malowania we wszystkich pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności: np. kuchnie, łazienki, pralnie oraz do zabezpieczenia hal przemysłowych np. w przemyśle spożywczym.

Biokontrola oznacza, że nasza farba nie zabija grzybów, a tylko skutecznie je „odstrasza” z powierzchni ściany, gdzie nie mają korzystnych warunków do rozwoju. Mikropole elektromagnetyczne wytworzone przez farbę nie pozwala rozwinąć się nowym grzybom oraz neutralizuje stare pleśnie i grzyby obecne w murach. Idea farby GALVI to bezpieczna kontrola szkodliwych mikroorganizmów bez użycia niebezpiecznych dla ludzi biocydów.

GALVI można stosować w obiektach już zagrzybionych jak również profilaktycznie w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pleśni i grzybów: korytarze w biurowcach, klatki schodowe, klimatyzowane biura, garaże podziemne, miejsca za kuchnią w zabudowie itp.

Jak skutecznie usunąć pleśń i grzyba ze ścian? Zobacz nasz poradnik wideo.

 

Dlaczego GALVI?

Produkt jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami ocieplenie klimatu sprzyjające rozwojowi i ekspansji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia grzybów. Coraz większa część ludności zamieszkuje w miastach, gdzie większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach. Wysokie koszty energii, ogrzewania/klimatyzowania, a czasami błędy projektowe samych budynków, powodują, iż pomieszczenia są słabo wentylowane. Niedostateczna wentylacja prowadzi często do zawilgocenia ścian i stropów stwarzając idealny mikroklimat do rozwoju patogennych grzybów. Grzyby obecne na ścianach  wywołują wiele chorób, w tym alergie, astmę czy silne bóle głowy. Warunki wewnątrz zamkniętych pomieszczeń są podobne do tych, które panują np. w klimatyzacji samochodowej. Zarówno klimatyzacja jak i pomieszczenia mieszkalne wymagają odpowiedniej profilaktyki. 

Utrzymanie czystości mikrobiologicznej ścian i sufitów jest również kluczowym elementem procesu produkcji i magazynowania we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego. Jesteśmy świadomi obowiązujących norm, które są specyfiką tej branży. Jako jedna z niewielu firm na polskim rynku jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Patogenne grzyby oprócz oczywistych zagrożeń, jakie stwarzają dla zdrowia i życia ludzi prowadzą również do biodeterioracji budowli. Jest to rodzaj korozji biologicznej, która przyśpiesza proces starzenia się i zużycia materiałów budowlanych. Nasze produkty skutecznie hamują ten proces przyczyniając się do obniżenia kosztów renowacji.

WAŻNE: Nasze produkty nie zawierają szkodliwych biocydów organicznych.

Systemy GALVI:

GALVI dla domuNa bazie wody. Ekologiczna i bezpieczna farba przeciwgrzybicza do malowania we wnętrzach: kuchnie, łazienki, pokoje, pralnie, korytarze, klimatyzowane biura itp. Służy do profilaktycznego zabezpieczenia pomieszczeń narażonych na okresowe działanie wilgoci oraz do malowania w pomieszczeniach już zagrzybionych. Dostępna w wersji matowej – bardzo eleganckiej oraz satynowej – łatwej w czyszczeniu. Dostępna w wielu modnych kolorach. W przypadku bardzo ciemnych plam i przebarwień polecamy dodatkowo użyć specjalny  podkład na plamy i zacieki B-I-N. 

GALVI dla przemysłu – Farba przeciwgrzybicza o wysokim połysku.  Tworzy bardzo gładką, połyskująca i łatwą w czyszczeniu powłokę – rodzaj lamperii. Szczególnie polecana do przemysłu spożywczego oraz wszystkich innych sektorów o wysokich standardach higienicznych. W przypadku ciemnych plam i zacieków zalecamy dodatkowo użyć podkład na plamy B-I-N.

GALVI dla elewacji – W 400% elastyczna i wodoodporna farba do elewacji o właściwościach przeciwgrzybiczych i antyporostowych. Odporna na mycie, deszcz i zabrudzenia. Skutecznie mostkuje pęknięcia oraz zabezpiecza przed penetracją przez wilgoć i wodę. Szczególnie polecana na zacienione elewacje północne, które są narażone na rozwój patogennych mikroorganizmów. W sposób znaczący wydłuża trwałość elewacji. 

Doradztwo techniczne: tel. 607-901-211; e-mail: sklep@alcor.pl – pomożemy w doborze odpowiedniej technologii dla każdego projektu.

Uwagi:

 • Nie polecamy używać środków na bazie chloru do czyszczenia powierzchni. Jeśli takie środki zostały użyte podłoże należy dokładnie zmyć czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia
 • W przypadku bardzo ciemnych przebarwień i zacieków wywołanych np. przez melaninę z grzybów lub wyciek wody zalecamy użyć podkład na plamy B-I-N
 • Jeśli awaria nie zostanie usunięta, a woda będzie napierać na ścianę od wewnątrz może to powodować lekkie przebarwienia powłoki, właściwości przeciwgrzybicze pozostaną bez zmian

Naukowe podstawy technologii GALVI

Naukowe podstawy technologii GAVLVI opisano na lamach prestiżowego pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature: link do artykułu: www.nature.com/articles/srep35847.  Technologia GALVI jest chroniona patentem: P. 404011 oraz była prezentowana na forach specjalistycznych konferencji międzynarodowych m.in. w Holandii na Uniwersytecie w Groningen, wrzesień 8-9,  2014 oraz ECOpole’15, Jarnołtówek, 14-16.10.2015.

Skuteczność powłoki GALVI w stosunku do patogennych grzybów została potwierdzona w warunkach laboratoryjnych zgodnie normą EN: 15457:2007  Farby i lakiery – Laboratoryjna metoda badania skuteczności w powłoce środków ochrony powłok przed grzybami. GALVI posiada atest PZH. 

PORÓWNANIE SKUTECZNOŚCI POWŁOK

W WARUNKACH LABORATORYJNYCH

GALVI W PRAKTYCE

Farba z biocydem orgnicznym

A1

Farba biokontrolna GALVI

A2

Przed malowaniem

Łazienka ze słabą wentylacją. Grzyb widoczny na suficie.

Kuchnia szkolna – grzyb na suficie wywołany przez kondensację pary wodnej.

 

 Po aplikacji

Łazienka 2,5 roku od aplikacji powłoki GALVI

Kuchnia szkolna po 2 latach od aplikacji powłoki GALVI

Podsumowanie:

Proste doświadczenie porównawcze przeprowadzone na płytkach 15cmx5cm wykazuje, że w stosunku do patogennych grzybów powłoka GALVI zawierająca mikroogniwa cynku i miedzi wykazuje dużo większą skuteczność niż farby wykorzystujące niebezpieczne biocydy (np. triklosan ) jako środek grzybobójczy.

Ekologiczna farba przeciwgrzybiczna GALVI produkowana przez firmę Alcor  została  opracowana w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Fundusz wspiera projekty przyczyniające się do wzrostu innowacji i działań badawczych w UE. GALVI to całkowicie polska technologia będąca przedmiotem zgłoszeń patentowych nr: P.400025, P.404011, P.399686.

Dowiedz się więcej…

Opinie:

„Powłoka GALVI wykazała bardzo dobrą skuteczność w stosunku do wszystkich przebadanych patogennych grzybów w tym z gatunków: Cladosporium cladosporoides, Rhodotorula mucilaginosa, Candida albicans, Ulocladium atrum, Penicillium spinulosum. Farba GALVI szczególnie rekomendowana jest do stosowania w obiektach użyteczności publicznej o podwyższonych standardach higienicznych np. szpitale, kliniki, laboratoria,  w pomieszczeniach narażonych na okresowe działanie wilgoci np. kuchnie, łazienki, piwnice, oraz w przemyśle spożywczym do zabezpieczenia hal produkcyjnych, magazynów etc.”

– Prof. Dr hab. Andrzej Chlebicki Kierownik Zakładu
Polska Akademia Nauk,

Zakład Mykologii Instytutu  Botaniki  im. W.  Szafera w Krakowie

jak to działa?

POWŁOKA GALVI PODCZAS PRAWIDŁOWEJ WENTYLACJI POMIESZCZENIA

MIKROOGNIWA W SPOCZYNKU

POWŁOKA GALVI PODCZAS SŁABEJ WENTYLACJI POMIESZCZENIA

MIKROOGNIWA AKTYWNE

Rodzina produktów Galvi

Rodzina produktów GALVI to kompleksowe rozwiązanie dekoracyjne i higieniczne. Szczególnie zastosowanie znajduje w obiektach narażonych na działanie wilgoci i rozwój szkodliwych mikroorganizmów. GALVI to kompletny system ochrony przeciwgrzybiczej ścian, sufitów i elewacji. System GALVI tworzy na powierzchni aplikacji „inteligentne” powłoki, które w momencie nadmiernego wzrostu zawilgocenia uaktywniają mikroogniwa galwaniczne, chroniąc powierzchnie przed atakiem grzybów i pleśni. Dzięki wykorzystywaniu mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (Zn, Cu) technologię GALVI cechuje wyjątkowa skuteczność w walce z patogennymi grzybami i pleśniami. Na rodzinę GALVI składa się:

– Galvi (dekoracyjna farba przeciwgrzybicza do wnętrz)

– Galvi Plus (przeciwgrzybicza farba do użytku zewnętrznego i wewnętrznego)

eco-nature-duurzaam 3
√ PRODUKY EKOLOGICZNE √ PRODUKTY BEZPIECZNE √ PRODUKTY Z ATESTEM PZH

OBSZAR ZASTOSOWAŃ GALVI

OBSZAR ZASTOSOWAŃ GALVI PLUS

zastosowanie

Dla domu: kuchnie, łazienki, piwnice, garaże oraz wszystkie pomieszczenia o słabej wentylacji,  słabym dopływie promieni słonecznych, źle ocieplone, po awarii instalacji wod-kan etc. Możliwość stosowania dla profilaktyki w pomieszczeniach o dobrej wentylacji.

Dla przemysłu: przemysł spożywczy, zakłady przetwórstwa mięsnego, magazyny żywnościowe, stołówki, kuchnie, mleczarnie, browary, piekarnie, etc.

Dla wojska: kantyny, baraki, kuchnie, instalacje militarne o ograniczonym dostępem promieni słonecznych, magazyny żywności na wypadek wojny lub klęsk żywiołowych, centra przetwarzania danych wywiadowczych i inne budynki o ograniczonym dostępie światła słonecznego i wymuszonej wentylacji.

Budynki użyteczności publicznej: szpitale, domy opieki społecznej, noclegownie, aqua-parki, baseny, sanitariaty publiczne, szkoły, stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków etc.

Dla rolnictwa: obory, chlewnie, kurniki, pieczarkarnie etc.

Więcej na:

SZCZEGÓŁOWY SYSTEM ZASTOSOWANIA GALVI Z PODZIAŁEM NA BRANŻE

Galvi

 • do wnętrz
 • dekoracyjne wykończenie ścian i sufitów
 • bezpieczna i ekologiczna
 • doskonałe krycie
 • wydajność 8-10m2/l
 • łatwa aplikacja pędzlem, wałkiem lub natryskiem
 • doskonała odporność na otarcia mechaniczne
 • matowe lub satynowe wykończenie

 

Galvi plus

 • do użycia wewnątrz i na zwenątrz
 • polecana dla przemysłu
 • odporność na otarcia mechaniczne i mycie
 • bezpieczna i ekologiczna
 • doskonałe krycie
 • wydajność 3-4m2/kg
 • 100% Wodoodporności
 • 400% elastyczności
 • Chroni w każdą pogodę
 • Zachowuje elastyczność, nawet w bardzo niskich temperaturach
 • Powłoka paroprzepuszczalna
 • Likwiduje i skutecznie zapobiega powstawaniu mikro-pęknięć
 • Doskonała odporność na starzenie się zarówno w środowiskach miejskich jak i przemysłowych
 • Chroni żelbeton przed karbonizacją i korozją

Oferty branżowe