Alcor | Granty badawcze/GALVI – opis projektu
27429
page-template-default,page,page-id-27429,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Farba Bez biocydów organicznych – mniej chemii w naszym otoczeniu

 Technologia GALVI została opracowana w oparciu o własny patent  PL. 404011

GALVI jest to opatentowana, innowacyjna i ekologiczna technologia zapobiegająca rozwojowi szkodliwych grzybów i pleśni na ścianach i sufitach. Farba GALVI tworzy higieniczną, gładką i odporną na ścieranie powłokę. GALVI znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higienicznych. Farba na bazie wody – oznacza to, że nie wydziela zapachu w czasie aplikacji. Posiada Atest Higieniczny (pdf). Dostępna w różnych kolorach (zobacz katalog kolorów).

Nie zawiera w składzie szkodliwych biocydów organicznych – oznacza to mniej chemii w naszym otoczeniu. Właściwości przeciwgrzybicze farby GALVI oparte są na ekologicznej technologii mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi. Farba aktywuje swoje właściwości  przeciwgrzybicze jedynie w momencie nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu wywołanej np. kondensacją pary wodnej. Jeśli wilgotność jest w normie GALVI pełni tylko funkcję dekoracyjną. Naukowe podstawy technologii GAVLVI opisano na lamach prestiżowego pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature: link do artykułu: www.nature.com/articles/srep35847

Farba GALVI nadaje się do malowania we wszystkich pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności: np. kuchnie, łazienki, pralnie oraz do zabezpieczenia hal przemysłowych np. w przemyśle spożywczym. GALVI można stosować w obiektach już zagrzybionych jak również profilaktycznie w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pleśni i grzybów: korytarze w biurowcach, klatki schodowe, klimatyzowane biura, garaże podziemne, miejsca za kuchnią w zabudowie itp.

Biokontrola oznacza, że nasza farba nie zabija grzybów, a tylko skutecznie je „odstrasza” z powierzchni ściany, gdzie nie mają korzystnych warunków do rozwoju. Mikropole elektromagnetyczne wytworzone przez farbę nie pozwala rozwinąć się nowym grzybom oraz neutralizuje stare pleśnie i grzyby obecne w murach. Idea farby GALVI to bezpieczna kontrola szkodliwych mikroorganizmów bez użycia niebezpiecznych dla ludzi biocydów. 

Farba Galvi dane techniczne:
 • Kolor: biały + kolory z mieszalnika (zobacz katalog)
 • Wygląd: matowy (elegancki głęboki mat) lub satynowy (nieco połyskujący, łatwy do usuwania zabrudzeń)
 • Wydajność: 6-7m2/l
 • Pojemność: 1l, 4l
 • Czas schnięcia: w dotyku 15 min., do przemalowania 2h
 • Posiada Atest Higieniczny
 • Na bazie wody – nie wydziela zapachu w czasie malowania
 • Doskonale kryje podłoże i nie kapie z wałka w czasie malowania
 • Biokontrola oparta na ekologicznej technologii mikroogniw galwanicznych

Kup teraz farbę przeciwgrzybiczą GALVI

Jak skutecznie usunąć pleśń i grzyba ze ścian? Zobacz nasz poradnik wideo.

 

Skuteczność potwierdzona w warunkach przemysłowych oraz domowych

Przed malowaniem

fFarba-galvi-na-grzyba

Kuchnia przemysłowa  w zakładach mięsnych, ciemne plamy oraz pleśnie na ścianach i sufitach

 

Farba na pleśń i na grzyba

Ściany w magazynie przemysłowym, ciemne plamy i przebarwienia na ścianach

 

Po aplikacji

farba-galvi-na-grzyba

Stan 1 rok po aplikacji farby GALVI, brak pleśni i grzybów, ściany w bardzo dobrym stanie

 

Farba na grzyba

Ściany w magazynie przemysłowym 2 lata po aplikaji farby Galvi 

 

Przed malowaniem

E1

Łazienka w budynku jednorodzinnym ze słabą wentylacją, ciemne plamy i grzyby na suficie 

 

F1

Kuchnia szkolna – grzyb  wywołany przez kondensację pary wodnej.

 

 Po aplikacji

Farba przeciwgrzybicza

Łazienka w budynku jednorodzinnym stan sufitu 2,5 roku po aplikacji farby Galvi, brak pleśni 

 

F2

Kuchnia szkolna 2,5 roku po aplikacji, ściany i sufit w bardzo dobrym stanie

 

Referencje

Od momentu wprowadzenia na rynek farbę Galvi nabywa ok  700 klientów detalicznych rocznie oraz wiele zakładów przetwórstwa mięsnego, ubojnie, mleczarnie, magazyny z żywnością, browary oraz szkoły i przedszkola, (list referencyjny szkoła podstawowa). Farba posiada Atest Higieniczny (pdf) oraz pozytywną opinię Polskiej Akademii Nauk (pdf).

Zaufali nam już m.in: 

sokolow22

Zakłady Mięsne Sokołów

mrozSA

Zakłady Mięsne Mróz

Makro - sieć hurtowni samooobsługowych

Makro Cash and Carry

bonnet

Producent Szampana, Francja

Farba Galvi przygotowanie podłoża do malowania

Rodzaj podłoża   System malowania
Ściany w dobrym stanie pokryte grzybem lub pleśnią Usunąć ręcznie grzyba i inne zabrudzenia, odkurzyć i odtłuścić, nakładać bezpośrednio farbę Galvi (2 warstwy w odstępie ok 2h)
Stare, zniszczone i kredujące podłoża Usunąć ręcznie grzyba i inne zabrudzenia. Ścianę zagruntować gruntem przeciwgrzybiczym na bazie srebra Grunt Ag następnie nałożyć 2 warstwy farby Galvi
Bardzo ciemne plamy po melaninie z grzybów/ zacieki po wodzie i wilgoci/tłuste pamy  Trudne miejsca należy zamalować podkładem na plamy BIN lub podkładem na plamy w sprayu Hard Hat, następnie nałożyć na całość 2 warstwy farby Galvi.
Ściany w zakładach przemysłowych Ręczne oczyszczenie powierzchni, usunięcie grzyba i innych zanieczyszczeń, aplikacja łatwej w czyszczeniu farby Galvi Satyn lub farby Galvi opartej na rozpuszczalniku i tworzącej błyszczącą lamperię Galvi 8300
Elewacje, obmurza Ścianę oczyścić ręcznie lub wodą pod wysokim ciśnieniem, następnie nałożyć farbę przeciwporostową  Galvi Plus
Aplikacja farby Najlepsze rezultaty zapewnia aplikacja wałkiem lub pędzlem

Dodatkowe informacje:

Produkt jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami ocieplenie klimatu sprzyjające rozwojowi i ekspansji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia grzybów. Coraz większa część ludności zamieszkuje w miastach, gdzie większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach. Wysokie koszty energii, ogrzewania/klimatyzowania, a czasami błędy projektowe samych budynków, powodują, iż pomieszczenia są słabo wentylowane. Niedostateczna wentylacja prowadzi często do zawilgocenia ścian i stropów stwarzając idealny mikroklimat do rozwoju patogennych grzybów. Grzyby obecne na ścianach  wywołują wiele chorób, w tym alergie, astmę czy silne bóle głowy. Warunki wewnątrz zamkniętych pomieszczeń są podobne do tych, które panują np. w klimatyzacji samochodowej. Zarówno klimatyzacja jak i pomieszczenia mieszkalne wymagają odpowiedniej profilaktyki. 

Utrzymanie czystości mikrobiologicznej ścian i sufitów jest również kluczowym elementem procesu produkcji i magazynowania we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego. Jesteśmy świadomi obowiązujących norm, które są specyfiką tej branży. Jako jedna z niewielu firm na polskim rynku jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Patogenne grzyby oprócz oczywistych zagrożeń, jakie stwarzają dla zdrowia i życia ludzi prowadzą również do biodeterioracji budowli. Jest to rodzaj korozji biologicznej, która przyśpiesza proces starzenia się i zużycia materiałów budowlanych. Nasze produkty skutecznie hamują ten proces przyczyniając się do obniżenia kosztów renowacji.

WAŻNE: Nasze produkty nie zawierają szkodliwych biocydów organicznych.

Systemy GALVI:

GALVI dla domuNa bazie wody. Ekologiczna i bezpieczna farba przeciwgrzybicza do malowania we wnętrzach: kuchnie, łazienki, pokoje, pralnie, korytarze, klimatyzowane biura itp. Służy do profilaktycznego zabezpieczenia pomieszczeń narażonych na okresowe działanie wilgoci oraz do malowania w pomieszczeniach już zagrzybionych. Dostępna w wersji matowej – bardzo eleganckiej oraz satynowej – łatwej w czyszczeniu. Dostępna w wielu modnych kolorach. W przypadku bardzo ciemnych plam i przebarwień polecamy dodatkowo użyć specjalny  podkład na plamy i zacieki B-I-N. 

GALVI dla przemysłu – Farba przeciwgrzybicza o wysokim połysku.  Tworzy bardzo gładką, połyskująca i łatwą w czyszczeniu powłokę – rodzaj lamperii. Szczególnie polecana do przemysłu spożywczego oraz wszystkich innych sektorów o wysokich standardach higienicznych. W przypadku ciemnych plam i zacieków zalecamy dodatkowo użyć podkład na plamy B-I-N.

GALVI dla elewacji – W 400% elastyczna i wodoodporna farba do elewacji o właściwościach przeciwgrzybiczych i antyporostowych. Odporna na mycie, deszcz i zabrudzenia. Skutecznie mostkuje pęknięcia oraz zabezpiecza przed penetracją przez wilgoć i wodę. Szczególnie polecana na zacienione elewacje północne, które są narażone na rozwój patogennych mikroorganizmów. W sposób znaczący wydłuża trwałość elewacji. 

Doradztwo techniczne: tel. 607-901-211; e-mail: sklep@alcor.pl – pomożemy w doborze odpowiedniej technologii dla każdego projektu.

Uwagi:

 • Nie polecamy używać środków na bazie chloru do czyszczenia powierzchni. Jeśli takie środki zostały użyte podłoże należy dokładnie zmyć czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia
 • W przypadku bardzo ciemnych przebarwień i zacieków wywołanych np. przez melaninę z grzybów lub wyciek wody zalecamy użyć podkład na plamy B-I-N
 • Jeśli awaria nie zostanie usunięta, a woda będzie napierać na ścianę od wewnątrz może to powodować lekkie przebarwienia powłoki, właściwości przeciwgrzybicze pozostaną bez zmian

Naukowe podstawy technologii GALVI

Naukowe podstawy technologii GAVLVI opisano na lamach prestiżowego pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature: link do artykułu: www.nature.com/articles/srep35847.  Technologia GALVI jest chroniona patentem: P. 404011 oraz była prezentowana na forach specjalistycznych konferencji międzynarodowych m.in. w Holandii na Uniwersytecie w Groningen – wrzesień  2014 oraz ECOpole’15, Jarnołtówek – październik 2015.

Skuteczność powłoki GALVI w stosunku do patogennych grzybów została potwierdzona w warunkach laboratoryjnych zgodnie normą EN: 15457:2007  Farby i lakiery – Laboratoryjna metoda badania skuteczności w powłoce środków ochrony powłok przed grzybami. GALVI posiada Atest Higieniczny.

PORÓWNANIE SKUTECZNOŚCI POWŁOK

Farba z biocydem organicznym

A1

Farba Galvi

A2

Opinie:

„Powłoka GALVI wykazała bardzo dobrą skuteczność w stosunku do wszystkich przebadanych patogennych grzybów w tym z gatunków: Cladosporium cladosporoides, Rhodotorula mucilaginosa, Candida albicans, Ulocladium atrum, Penicillium spinulosum. Farba GALVI szczególnie rekomendowana jest do stosowania w obiektach użyteczności publicznej o podwyższonych standardach higienicznych np. szpitale, kliniki, laboratoria,  w pomieszczeniach narażonych na okresowe działanie wilgoci np. kuchnie, łazienki, piwnice, oraz w przemyśle spożywczym do zabezpieczenia hal produkcyjnych, magazynów etc.”

– Prof. Dr hab. Andrzej Chlebicki Kierownik Zakładu
Polska Akademia Nauk,

Zakład Mykologii Instytutu  Botaniki  im. W.  Szafera w Krakowie

 

Podsumowanie:

Proste doświadczenie porównawcze przeprowadzone na płytkach 15cmx5cm wykazuje, że w stosunku do patogennych grzybów powłoka GALVI zawierająca mikroogniwa cynku i miedzi wykazuje dużo większą skuteczność niż farby wykorzystujące niebezpieczne biocydy (np. triklosan ) jako środek grzybobójczy.

Ekologiczna farba przeciwgrzybiczna GALVI produkowana przez firmę Alcor  została  opracowana w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Fundusz wspiera projekty przyczyniające się do wzrostu innowacji i działań badawczych w UE. GALVI to całkowicie polska technologia będąca przedmiotem zgłoszeń patentowych nr: P.400025, P.404011, P.399686.

Dowiedz się więcej…

Jak to działa?

POWŁOKA GALVI PODCZAS PRAWIDŁOWEJ WENTYLACJI POMIESZCZENIA

MIKROOGNIWA W SPOCZYNKU

POWŁOKA GALVI PODCZAS SŁABEJ WENTYLACJI POMIESZCZENIA

MIKROOGNIWA AKTYWNE

Rodzina produktów Galvi

Rodzina produktów GALVI to kompleksowe rozwiązanie dekoracyjne i higieniczne. Szczególnie zastosowanie znajduje w obiektach narażonych na działanie wilgoci i rozwój szkodliwych mikroorganizmów. GALVI to kompletny system ochrony przeciwgrzybiczej ścian, sufitów i elewacji. System GALVI tworzy na powierzchni aplikacji „inteligentne” powłoki, które w momencie nadmiernego wzrostu zawilgocenia uaktywniają mikroogniwa galwaniczne, chroniąc powierzchnie przed atakiem grzybów i pleśni. Dzięki wykorzystywaniu mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (Zn, Cu) technologię GALVI cechuje wyjątkowa skuteczność w walce z patogennymi grzybami i pleśniami. Na rodzinę GALVI składa się:

– Galvi (dekoracyjna farba przeciwgrzybicza do wnętrz)

– Galvi Plus (przeciwgrzybicza farba do użytku zewnętrznego i wewnętrznego)

eco-nature-duurzaam 3
√ PRODUKY EKOLOGICZNE √ PRODUKTY BEZPIECZNE √ PRODUKTY Z ATESTEM PZH

zastosowanie

Dla domu: kuchnie, łazienki, piwnice, garaże oraz wszystkie pomieszczenia o słabej wentylacji,  słabym dopływie promieni słonecznych, źle ocieplone, po awarii instalacji wod-kan etc. Możliwość stosowania dla profilaktyki w pomieszczeniach o dobrej wentylacji.

Dla przemysłu: przemysł spożywczy, zakłady przetwórstwa mięsnego, magazyny żywnościowe, stołówki, kuchnie, mleczarnie, browary, piekarnie, etc.

Dla wojska: kantyny, baraki, kuchnie, instalacje militarne o ograniczonym dostępem promieni słonecznych, magazyny żywności na wypadek wojny lub klęsk żywiołowych, centra przetwarzania danych wywiadowczych i inne budynki o ograniczonym dostępie światła słonecznego i wymuszonej wentylacji.

Budynki użyteczności publicznej: szpitale, domy opieki społecznej, noclegownie, aqua-parki, baseny, sanitariaty publiczne, szkoły, stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków etc.

Dla rolnictwa: obory, chlewnie, kurniki, pieczarkarnie etc.

Więcej na:

SZCZEGÓŁOWY SYSTEM ZASTOSOWANIA GALVI Z PODZIAŁEM NA BRANŻE

Oferty branżowe